Świąteczny klimat

Dookoła czuć już zbliżające się święta Bożego Narodzenia. W radio słychać świąteczne piosenki, ulice są pięknie przystrojone lampkami. Taki klimat udzielił się też nam. Ciągle słychać rozmowy o pomysłach na prezenty (lub ich braku), przedświątecznych zakupach i… przyozdabianiu domu. Zdradzimy Wam kilka naszych sposobów na świąteczne dekoracje.

Większość z nas przyznała, że bez choinki świąt sobie nie wyobraża. Kolorowo ubrane drzewko chyba najbardziej jest kojarzone z Gwiazdką. Przecież to właśnie pod nim znajdujemy prezenty.

Jeśli choinka, to nie mogło również zabraknąć ozdobnych girland. To dekoracja, która sprawdzi się zarówno wewnątrz domu jak i na zewnątrz. Najczęściej przyozdabiamy nią drzwi wejściowe bądź balkon. Kilka błyszczących dodatków, lampki i gotowe.

A teraz niemałe zaskoczenie- kolejnym elementem są grube wełniane koce! Sprawiają, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne i nabiera „zimowego klimatu”. Do tego kilka mieniących się poduszek ułożonych na kanapie i nasz salon wygląda jak z kartki świątecznej.

Niektórzy, może troszkę odważniejsi w kwestiach dekoracji, postawili na czerwone tkaniny ze wzorem w renifery. Można go wykorzystać nie tylko na kocach ale również na pościeli. Takie wzory jeszcze do niedawna były odbierane jako coś „kiczowatego”, ale przecież kiedyś tak myślano również o świątecznych sweterkach, które są teraz hitem!

 

 

W tym świątecznym klimacie nie może zabraknąć pierniczków, które znikają u nas w mgnieniu oka. Kiedy już wszystkie zjemy możemy chociaż rozstawić zapachowe świeczki. Zapach pierników, cynamonu czy pomarańczy sprawi, że otwierając drzwi do domu  od razu poczujemy święta.

udostępnij: