Sezamie… rozłóż się!

My, Polacy uwielbiamy wielofunkcyjne meble. Tym bardziej kiedy jesteśmy posiadaczami niewielkiego mieszkania. Wtedy każdy centymetr mieszkania musi być w przemyślany sposób wykorzystany. Dlatego właśnie taką popularnością cieszą się wypoczynki z funkcją spania. Kanapa może służyć bowiem nie tylko jako miejsce do siedzenia, ale również jako łóżko. Tylko na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając taki mebel warto zwrócić szczególną uwagę na wypełnienie funkcji spania. W szczególności, kiedy ma to być miejsce naszego codziennego odpoczynku. Tutaj najważniejsza jest wygoda – przecież to w trakcie snu nasz organizm się regeneruje i nabiera sił do działania. Aby zapewnić sobie jak najwyższy komfort, warto przyjrzeć się tzw. Lux-System. Jest to połączenie sprężyn falistych, sprężyn bonellowych oraz pianki wysokoelastycznej. Takie połączenie zapewnia wysoki komfort, porównywalny do materaca ze sprężynami kieszeniowymi.

Ważny jest również sam mechanizm, dzięki któremu rozłożymy nasz wypoczynek. Powinien on działać płynnie oraz nie wymagać od nas użycia dużej siły. Na rynku jest wiele rodzajów mechanizmów. Często wykorzystywany jest tzw. automat, który pozwala w łatwy i szybki sposób rozłożyć funkcje spania. Wystarczy jednym ruchem przesunąć siedzisko do przodu a następnie w powstałe miejsce położyć oparcie. Jest to bardzo proste i lekkie w użyciu rozwiązanie, chroniące m.in. podłogę przed zarysowaniami.

 

 

Kolejnym popularnym mechanizmem jest tzw. „puma”. Jest to inny rodzaj automatu, który pozwala za pomocą dosłownie jednego ruchu rozłożyć funkcję spania. Polega na podniesieniu w górę siedziska, a następnie jego opuszczeniu w przód. Dodatkowa część zostaje automatycznie wysunięta.

 

 

Automat typu „delfin” to również bardzo proste w użytkowaniu rozwiązanie. Wystarczy odsunąć dolną szufladę i pociągnąć za specjalny uchwyt. Te dwa proste ruchy pozwolą nam na rozłożenie miejsca do spania.

 

 

Kupując mebel z funkcją spania warto zwrócić uwagę na jej wielkość. Wybierzmy taką, która będzie odpowiednia do naszego wzrostu oraz pozycji snu jaką przyjmujemy.
Ostatnia bardzo ważna cecha – miejsce do przechowywania. Tego nigdy nie jest zbyt dużo. Wybierając wypoczynek z funkcją spania zwróćmy uwagę na wielkość pojemnika. A czy wiecie, że niektóre wypoczynki wyposażone są nawet w dwa pojemniki? Bardzo funkcjonale, prawda?

udostępnij: