Salon jest reprezentacyjną częścią naszego domu czy mieszkania. Styl, w jakim został urządzony może wiele powiedzieć o charakterze jego mieszkańców. Jak wybrać więc odpowiednie meble?

Po pierwsze, zdecydujmy się na odpowiedni rodzaj mebla. Może to być zarówno kanapa, narożnik bądź cały komplet wraz z fotelami. Jeśli chcemy wydzielić osobną strefę salonu bądź mamy niewielki salon, idealnie sprawdzi się narożnik, który w pełni wykorzysta dostępną przestrzeń. Kanapa bądź wersalka rozkładana to rozwiązanie, sprawdzające się w pomieszczeniach dość wąskich, gdzie dodatkowa otomana narożnika mogła by przeszkadzać. Jeśli jesteśmy posiadaczami przestronnego salonu, możemy pozwolić sobie na cały komplet wypoczynkowy. W naszej ofercie dostępne są również meble modułowe, o których rozmiarze i kształcie decyduje klient poprzez wybranie poszczególnych modułów i połączeniu ich w całość.

Dopełnieniem mebli do salonu może być fotel. Jest to dodatkowe miejsce do relaksu. W naszej ofercie można znaleźć specjalnie stworzone komplety oraz fotele, które będą osobnym elementem wystroju. Nowoczesne style coraz bardziej nawiązują do eklektycznego wnętrzarstwa, gdzie fotel wyróżnia się od pozostałych mebli tapicerowanych, np. swoim kształtem lub kolorem.

 

Po wyborze przestrzeni, która ma być zagospodarowana oraz kształcie mebli, czas przejść do jego dodatkowych funkcji.  Czy mebel, który chcemy zakupić do swojego pokoju powinien posiadać funkcję spania? Jeśli tak, to na co zwrócić szczególną uwagę? Jeśli nasz narożnik bądź kanapa ma służyć jako miejsce codziennego snu, wybierzmy ten, który ma odpowiednią powierzchnię aby móc się wygodnie wyspać. Ważny jest również sam mechanizm rozkładania. Jego użycie powinno być proste i lekkie. W naszej ofercie meble są wyposażone w automat do rozkładania bądź mechanizmy typu „puma” lub „delfin”. W rozkładanych wersalkach zastosowano również specjalny mechanizm „od ściany”, który umożliwia dosunięcie mebla do samej ściany, bez potrzeby odsuwania go w celach rozłożenia.

 

Salon jest wizytówką naszego mieszkania. Dlatego dobrze jest, gdy mamy w nim miejsce na schowanie przedmiotów, których nie chcemy eksponować. Tym miejscem może być pojemnik na pościel. Nawet jeśli nie korzystamy na co dzień z funkcji spania, warto mieć takie miejsce, np. w przypadku przyjazdu gości. Dodatkowa przestrzeń na przechowywanie zawsze się przydaje.

Ostatnim etapem jest wybór konkretnego modelu oraz dopasowanie go do swojego wnętrza. Jeśli jesteśmy posiadaczami klasycznego wnętrza postawmy na modele z głębokimi przeszyciami lub o klasycznej formie. Do bardziej nowoczesnych wnętrz pasują modele, które mają np. regulowane zagłówki i nadają wnętrzu bardziej modernistycznego klimatu. Również sama tkanina może nawiązywać do stylistyki. Wyraziste kolory sprawią, że twoja wygodna kanapa bądź narożnik będzie głównym elementem wystroju, pastelowe odcienie dodają ciepła i przytulności, natomiast ciemne tkaniny nadają elegancji i dostojności. Bardzo modne są również odcienie szarości, które są bazą do kolorowych dodatków. Niektóre z dostępnych modeli mają również możliwość wyboru wybarwienia nóżek, aby komponowały się one z pozostałą częścią wnętrza.

 

Dobierając najlepszy narożnik bądź kanapę do swojego salonu, możesz skorzystać z naszych porad odnośnie stylu, do jakiego pasuje dany model. Dzięki bogatej ofercie, każdy może znaleźć meble do salonu, które oddają charakter wnętrza oraz jego mieszkańców.