Jak radzić sobie ze zmęczeniem

Zimowy czas charakteryzuje… bardzo krótki dzień. Gdy wracasz do domu po męczącym dniu, za oknem jest już ciemno a Ty czujesz się zmęczony. Marzysz o chwili odpoczynku? Bardzo dobrze to rozumiemy – mamy dokładnie to samo. Tylko jak sobie z tym chronicznym zmęczeniem poradzić? Popytaliśmy tu i ówdzie i zebraliśmy trzy proste sposoby.

Po pierwsze – aktywność! Tak, dobrze przeczytaliście – aktywność jest najlepszym sposobem na odpoczynek jest ruch. Polecane jest to w szczególności osobom, które prowadzą siedzący tryb życia. Wpłynie to pozytywnie nie tylko na stan zdrowia, ale również na samopoczucie. Przecież to w trakcie aktywności fizycznej uwalniają się endorfiny – hormony szczęścia. Jeśli nie masz ochoty ruszać się z wygodnej kanapy, zachęcamy do zapoznania się z naszym zestawem ćwiczeń „na kanapie”.

 

Po drugie – cisza. W ciągu dnia jest wokół nas pełno bodźców. Hałasy dobiegające z ulicy, głosy ludzi, włączone radio czy telewizor.  Nie pozawala nam to odpocząć, mimo tego, że mamy chwilkę przerwy. Aby poczuć się zrelaksowanym, znajdźmy chwilkę w ciągu dnia, wyłączmy wszystkie sprzęty wokół nas i po prostu cieszmy się ciszą i spokojem.

 

 

A teraz trzecie, chyba najważniejsze – nie przejmuj się wszystkim wokół. Aby odpoczynek przyniósł efekt- nie możesz myśleć o obowiązkach. To warunek konieczny. Dlatego zajmij się czymś, co sprawia Ci przyjemność i nie pozwoli zadręczać się myślami. Możesz po prostu usiąść wygodnie na kanapie, poczytać książkę lub ulubione czasopismo.

udostępnij: