Historia firmy

 

Firma Meble Marzenie powstała w 2006 r. Dziś jesteśmy już doświadczoną i dynamicznie rozwijającą się firmą produkującą meble do salonu i sypialni. Przez lata funkcjonowania w branży meblarskiej, staliśmy się rozpoznawalnym na rynku producentem mebli tapicerowanych oraz materacy do spania. Skąd narodził się pomysł na stworzenie takiej firmy i jak wyglądały same początki? Zapraszamy do przeczytania wywiadu ze współzałożycielem firmy Meble Marzenie – Arturem Węgłowskim.

 

Co skłoniło Pana do założenia firmy produkującej?

W 2006 roku zacząłem zajmować się handlem wyrobami gotowymi. Tak się założyło, że jednym z najpopularniejszych produktów były łóżka piętrowe dla dzieci. Irytował mnie fakt, że dostawcy posiadali do nich bardzo słabe jakościowo materace. Jedno z takich łóżek zakupiłem moim dzieciom. Postanowiłem sam zrobić dla nich wygodne materace, w oparciu o moje wcześniejsze doświadczenie w produkcji sprężyn oraz w tapicerstwie. Okazało się to przełomem w moim życiu. Polubiłem pracę jako konstruktor i producent materacy – do dziś biorę czynny udział przy tworzeniu nowych modeli i poszukiwaniu nowych technologii. Dwa lata później dołączył do mnie mój wspólnik, Radosław Stryjakiewicz, który poszerzył naszą ofertę również o tapicerowane meble do sypialni i salonu.

Skąd pomysł na stworzenie takiej marki?

Początek firmy wiązał się rozwojem rynku e-commerce w naszym kraju. Pochodzę z największego zagłębia meblarskiego w kraju, a może i nawet w Europie, produkującego przeróżne meble stąd też ta branża była mi bliska. Zauważyłem jednak lukę w rynku na konkretny asortyment mebli, a konkretnie na łóżka dziecięce. Postanowiłem ją wykorzystać. Często klienci powtarzali, że marzą o takim czy innym meblu. Tak też powstała nazwa firmy i naszej pierwszej marki, czyli Meble Marzenie.

Dlaczego powstała druga marka?

Comforteo było odpowiedzią na konieczność podziału asortymentu w naszej ofercie na meble do salonu i meble do sypialni. Klienci ze względu na nazwę, często kojarzyli nas tylko z meblami, choć tak naprawdę naszymi korzeniami są materace do spania. To właśnie ich technologie staramy się wykorzystywać przy tworzeniu jak najlepszych narożników i kanap. Drugim czynnikiem, który motywował do wydzielenia drugiej marki, była konieczność rozszerzenia oferty o rynki zagraniczne. Jest to pracochłonny i długotrwały proces, a nowa nazwa była bardziej przyswajalna dla klientów zagranicznych. Dlaczego Comforteo? Przez cały proces powstawania różnych naszych produktów, staraliśmy się tworzyć meble komfortowe, wygodne i trwałe. Tak powstało Comforteo!!

Gdzie była pierwsza siedziba biura, pierwsza hala produkcyjna?

Działalność rozpocząłem  w mojej rodzinnej miejscowości w Rychtalu. Tam, korzystając z bardzo małych pomieszczeń, postawiłem pierwsze kroki we własnym biznesie. Pierwsza hala produkcyjna zlokalizowana była w pobliskim Bralinie, gdzie rozpocząłem produkcję materacy do spania. W miarę upływu czasu, rozwój asortymentu wymusił poszukiwanie nowych hal produkcyjnych. Zakupiliśmy nieruchomość w Opatowie, która do dzisiaj jest naszą główną siedzibą. Obecnie posiadamy również file w miejscowości Nowy Dwór obok Sycowa.

Ilu pracowników pracowało w firmie na początku, a ilu jest teraz?

Początki firmy, jak to często bywa w takich historiach, były typowo rodzinne. Wspierali mnie najbliżsi, jednak z czasem firma znacznie się rozrosła i dziś zatrudnia ok. 400 osób.